Ana Sayfa  
Modulasyon Paneli  
Borulu Yerden Isıtma  
Modul Panel Özellikleri  
Modul Panel Kesitleri  
Modul Panel Çeşitleri  
►Teknik Özellikler  
   
   
   
   
 
 
 
 
►ı  
 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   

zemin ısıtma panelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

döşemeden ısıtma modulasyon paneli

 Yerden ısıtma , yerden ısıtma modulasyon paneli , borulu ısıtma paneli  , ısıtma paneli , parke altı ısıtma paneli  , kış bahçesi ısıtma modulleri  , cami ısıtma modul paneli  ,Zeminden/tabandan Isıtma modulasyon paneli , Duvardan Isıtma paneli , Tavandan Isıtma modulasyon paneli , Yerden Soğutma modulasyoon paneli , Duvardan Soğutma modulasyon paneli , döşeme ısıtması panelleri ,  hamam ısıtma panelleri  Zeminden Isıtma Modulasyon Panelleri , yerden ısıtma stroforu , döşemeden ısıtma yalıtımı

 

YERDEN ISITMA / Zemin Isıtma

Yer

Borulu Sulu Zeminden ısıtma

Büyük alanlara sahip binalar , villalar , işyerleri , sürekli kullanılan binalarda

Hertürlü alternatif enerji kaynağı ile sistem beslenir. Güneş enerjisi veya ısı pompası ile çok ekonomik bir ısıtma şeklidir.

 

Elektrik Kablolu Zeminden Isıtma

Orta ve küçük ölçekli binalarda , dairelerde , hafta sonu evlerinde , hamamlarda , kış bahçelerinde , kapalı balkon ısıtılmasında

Sadece elektrik enerjisi ile çalışır. Tesisat ve ısıtıcı kaybı oluşmadığından küçük dairelerde, hamamlarda ve iyi izoleli binalarda çok iyi sonuç verir.

 

Karbon Filmle Zeminden Isıtma

Parke ve halı altı ısıtmada kullanılır . Direkt elektrikle çalışır.

Parke döşeme öncesi yada mevcut parkenin kaldırılmasıyla sistem döşenir. Her mahal ayrı termostatla kontrol edilir. Kesikli kullanıma uygundur. TESİSAT VE ISITICI KAYBI OLMADIĞINDAN RADYATÖRLÜ ISITMAYLA REKABET EDEBİLİR.Cami ısıtılmasında alternatifsiz tek çözümdür.

 

Zeminden( Döşemeden- Tabandan ) Isıtma Nedir?
 Fizik kuralları, insan anatomisine en uygun üniform ısının taban zeminlerinden yükseldiğini ispatlıyor. Atalarımızın deneyimleri bile ayağını sıcak, başını serin tut diyor. Isınan hava yukarı doğru hareket eder! Bu gerçeğe bağlı kalınarak zeminden ısıtma sistemlerinin radyatörlü yada klimalı sistemlere nazaran neden daha konforlu olduğu anlaşılabilir.

Isı Yükselir...
Radyatörlü ve klimalı sistemde sıcaklık baş hizasından, yukarıya tavana doğru çıkar ve daha sonra soğuyup aşağıya, ayak seviyesine doğru serin ve rahatsız edici bir esinti hissedilecek şekilde hareket eder. Diğer taraftan zeminden ısıtma sistemleri kişilerin ayak ve vücutlarında hoş bir sıcaklık hissetmesine sebep olur.  Tabanlardaki 26-30 C sıcaklık:  ortam daha serin olsa bile ısınma hissinin radyatörlerden çok daha fazla olduğunu göstermektedir.

Yerden ısıtma yukarıya doğru çok yoğun olmayan hafif bir hava hareketi oluşturduğundan, toz tanelerinin ortama yayılmasını önemli ölçüde azaltmakta, dolayısıyla astım ve alerji hastaları açısından büyük yarar sağlamaktadır.

İşte; Yer Kaloriferi, Zeminden Isıtma, veya Döşemeden Isıtma isimleriyle de adlandırılan bu sistem, mekanın, zeminden yukarıya doğru, ısıtılmasıdır. Bu sistem, homojen, ekonomik ve hava akımlarını engelleyen bir yöntem olduğu için ısıtma sistemleri içerisinde en sağlıklı olanıdır. Özellikle hertürlü alternatif enerji kaynağını kullanması sebebiyle bütün dünyada hızla yaygınlaşmaktadır. Sistem hesaplamalarımız 35-40 C besleme suyu sıcaklığına göre yapılmaktadır.

 

Yerden Isıtma Nasıl Uygulanır ?
Zeminden ısıtma sistemleri 3 ana grupta toplanır. Sulu ( borulu ) , elektrik kablolu ve bitmiş yada bitmeya yakın evlerde uygulanan karbon zemin döşemesi altı ısıtmadır. Isı pompası uygulamalarında sulu borulu zeminden ısıtma uygulanır. Isı pompası cihazlarının en verimli olduğu sıcaklık değerleri 35-40 C arasıdır. Uygun dizayn sıcaklıkları ile çok ekonomik ve problemsiz olarak ısınabilirsiniz.İ

 

Döşemeden ısıtma Nasıl Isıtır ?
Ana ısıtma elemanı, yapı malzemesi içerisinden geçirilen uzun ömürlü ve dayanıklı, zeminden ısıtmaya uygun 14 mm , 16 mm , 17 mm , 20 mm çaplarındaki borulardır. Bu borular içerisinden geçen ılık su zemin betonunu , zemin betonuda döşemeyi ısıtır , döşemede evi ısıtır. Taban sıcaklığı genellikle 26-28 C civarındadır. Bütün yüzey ısıtma elemanı olarak kullanıldığından çok düşük sıcaklıklarda bile mükemmel ısınma sağlanır.Yerden ısıtmanın en büyük özelliği bütün yeri radyatör gibi kullanmasıdır. Bu yüzden ılık bir zeminle bütün ev istenilen konforda çok ekonomik olarak ısıtılır. Sistem besleme sıcaklıkları sağlıklı ısıtmanın en önemli öğesidir. Eğer yüksek sıcaklık beslemesine göre dizayn yapılmışsa yerden ısıtma istenen sonuçları vermeyecektir.

 

Neden Zeminden Isıtma Sistemi ?
Zeminden ısıtma sistemleri sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısınma şeklidir. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan kullanımı ile dikkat çeken bu sistem, özellikle üretimde kullanılan ürünlerin kalitelerinin artması ile popüler hale gelmiştir. Uygulamada yaklaşık % 20 - 50 enerji tasarrufu sağlanır, insan anatomisine en uygun, sağlıklı ve ekonomik ısıtma sistemidir. Kullanılan mekanda homojen bir ısı dağılımı ve sıcaklık sağlanır.Yerden ısıtma ile havanın nem dengesi bozulmaz. Sıcaklık farkı az olduğu için kullanılan mekanda aşırı hava akımı yoktur. Dolayısıyla toz sirkülasyonu da önlenir. Perdeler ve duvarlar kirlenmez.

 

Zeminden Isıtma Sisteminin Avantajları
İnsanların fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verir. Zeminden ısıtma sistemi diğer alternatiflere göre büyük enerji kaybına neden olan ve önlenemeyen tavan bölgesindeki sıcaklık birikmelerine ve klimalarda, radyatörlü sistemlerin önünde oluşan gereksiz sıcak hava yastıklarına neden olmaz.
Radyatörlü ısıtma sistemi 70 - 90 °C aralığında çalışır. Radyatör yüzeyindeki yüksek sıcaklık, ortamdaki nemi azalttığı gibi radyatör üst bölgelerinde kirliliğe neden olur.
Zeminden ısıtma sistemi için ortalama 35-40 °C sıcaklık yeterlidir.
Böylece, düşük sıcaklıkta daha . Konforlu ısı elde edilir.
Her türlü yapıda ( inşaat halindeki ) ek işlem gerektirmeden kolaylıkla uygulanır. Zeminden ısıtma sistemi uygulanan yapılarda ısının homojen dağılmasından dolayı yüksek konfor sağlanır. Zeminden ısıtma sistemi, sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısıtma şeklidir.


Klasik sistemlerdeki gibi ısıtıcı eleman, tesisat borusu, bağlantı parçası gibi göze hoş gelmeyen ve kullanım alanını sınırlayan malzemeler yoktur.

 

Yerden ısıtmanın diğer sistemlere göre avantajları

Burada yazılı avantajların tamamı yada bir kısmı her proje için geçerli değildir. Yapılan uygulamalar ve hesaplamalar bu avantajların oranını değiştirebilir. Mimari proje ve bina yapı özelliklerine göre bütün projeler ayrıntılı olarak incelenir ve hesaplamalar buna göre yapılır. Yerden ısıtma hesaplamalarında çok fazla değişkenler söz konusudur. Hesaplamalar bu değişkenler göz önüne alınarak yapılır. 

 

 1. Yerden ısıtmada mimari yerleşim özgürlüğü vardır. Ortada görünen herhangi bir ısıtıcı yoktur.

 2. Mimari yapıya bağlı olarak diğer ısıtıcı sistemlerden % 20-50 e kadar tasarruf eder. Özellikle yüksek yapılarda tasarruf miktarı artar. Apartman dairelerinde bu oran % 15-20 , villalarda açık merdiven ve galeri boşlukları nedeniyle % 25-40 , spor salonlarında ( yükseklik 10 -12 mt ) enerji tasarrufu % 70 e kadar çıkar. Yerden ısıtmada mantık basittir. Isınan hava yükselir.

 

 3. Yerden ısıtmada taban sıcaklığı 27-28 C ye göre yapıldığında toz yakması yada toz kaldırması mümkün değildir.Diğer bütün ısıtma sistemlerinden çok daha fazla sağlıklıdır. Hiç toz sirkulasyonu istemiyorsanız ısıtma sistemi yaptırmamalısınız.

 

 4. Yerden ısıtma havayı kurutmaz. Isıtıcı eleman bütün tabandır. Yerden ısıtmada binanın tamamı ısıtıcı olarak kullanılır yani çok fazla yüzeyden düşük sıcaklıkla ısıtırız.

 

 5. Yerden ısıtmada su besleme sıcaklığı 35-40 C arasında hesaplandığında bütün alternatif enerji kaynaklarını kullanabiliriz.Isı pompası ve güneş enerjisi desteği ile en ucuz şekilde ısıtma yapabilmekteyiz.

 6. Yerden ısıtma diğer bütün sistemlerden daha az risklidir. Borularımız eksiz olarak tek parça olarak uygulanır.

 

 7. Yerden ısıtma sağlıklıdır. Binadaki nem dengesini bozmaz , havayı yakmaz.

 

Yerden ısıtma montaj stroforu

 Döşemeden ısıtma yalıtım paneli nedir ? Döşemeden ısıtmanın en önemli parçalarındadır. Yerden ısıtma paneli birden çok işlevi aynı anda görür.

 Yerden ısıtma yalıtım panellerimizin birinci amacı zemin ısıtma borularının düzgün şekilde montajının sağlanmasıdır.

 Yerden ısıtma modul panellerimizin ikinci görevi ısı yalıtımıdır. Yerden ısıtmadaki amaç ısınmaktır fakat iyi yalıtım olmazsa ısının bir miktarı aşağıya kaçabilir. Burada döşeme altına döşenen ısı yalıtımının önemi ortaya çıkar.

 Modpan ısı yalıtım panelleri dünya standartında imal edilmektedir. Gerekli ısı yalıtımını rahatlıkla sağlamakta ve bütün enerjinin bina içerisine aktarılmasını sağlamaktadır.

 Modpan Modulasyon Paneli sadece sulu borulu zemin ısıtma sistemlerinde kullanılır.

 

 Yerden Isıtma modul Straforu  ; Yerden ısıtma sistemlerinde şap altı izolasyon malzemesi ve yerden ısıtma borusunu yere sabitlemek için kullanılır.

 Yerden ısıtma çok sağlıklı ve ekonomik bir sistemdir. Artık herkes yerden ısıtmanın ısıtma için en konforlu sistem olduğunu kabul etmektedir.

 Zemin ısıtma sistemleri düşük sıcaklıktaki su ile bile çok rahat konfor şartlarını sağlarlar. Zeminden ısıtmada maksimum besleme suyu sıcaklığı 55 C.dir. Son yıllarda çevre bilincinin gelişmesi ile alternatif enerji kaynaklarına hızla yöneliş başlamıştır. Yerden ısıtmali bina ısıtması alternatif enerji kaynakları için bulunmaz bir sistemdir. Sistemin hesaplamaları 35-40 C beslemeye göre yapılırsa en yakın ısıtma sisteminden % 30-70 arasında daha düşük enerji harcaması sözkonusudur.

 

   

Döşemeden ısıtma modulasyon panelinin uygulamadaki avantajları

 Zeminden ısıtma modül aralıklarına göre döşenir. MODPAN boru döşeme kanalları sayesinde eşit aralıklı Yerden ısıtma borusu döşemek mümkündür. . Düz strafor ile yapılan uygulamalara göre malzeme ve montaj zamanından büyük  tasarruf sağlanır.

 Büyük alanlarda yerden ısıtma üzerine çelik hasırla betonların güçlendirilmesi ve mukavemetinin artırılması gereklidir, böyle uygulamalarda MODPAN boru ve yerden ısıtma sisteminizi korumaya alır.

 

 MODPAN ısıtma paneli yapısı gereği betona mukavemet sağlar.

 Geçme yapısı nedeniyle ısı köprüsü MODPAN yerden ısıtma panellerimizde oluşmaz. Düz yalıtım malzemelerinde yerden ısıtma sisteminden alt kata ısı köprüleri oluşur ve daha fazla enerji harcaması oluşur.

 Zemin ısıtma borularının üst üste gelmesi önlenir ve şap atımı sırasında yerlerinde sabit kalmaları sağlanır.

 XPS malzemeden yüksek yoğunlukta imal edilmiştir. Yerden ısıtma sisteminin ömrünün uzamasını sağlar.

 Döşemeden ısıtmada borulara yastıklama yaparak genleşmelerde boruyu , dolayısıyla yapılan sistemin uzun ömürlü olması sağlanır.

 16 mm , 17 mm ve 18 mm zemin ısıtma borularına uygundur.

 Boru aralıklarının eşit olması sağlanır. Kafalar bombesiz olduğundan boruların yataklardan çıkması önlenir.

Daha geniş bilgiyi satış personelimiz ve bayilerimizden öğrenebilirsiniz.

 Klasik sistem zeminden ısıtmada : öncelikle tabana 20 mm kalınlığında ısı yaltımı uygulanır, üzerine bütünlük için PE örtü örtülür , PE örtü üzerine klpsli lama monte edilir. Daha sonra boru döşeme işlemine geçilir.

 MODPAN zemin ısıtma modulasyon panellerinde ise : Modulasyon panelleri geçmeli olarak tabana döşenir ve boru montajına başlanır.

 Her iki sistemin döşeme süresinde yarı yarıya zaman farkı vardır. Şirketler için zaman paradır , MODPAN size yerden ısıtmada zaman ve para kazandırır.

 

 
 

konerji mühendislik yerden ısıtma sistemlerinde kurucu ortaklarının çeyrek asırlık tecrübesi ile hizmet vermektedir.

KONERJİ müh. Ltd.Şti. 16 tıllık tecrübesi ile yerden ısıtma izolasyon panellerinin imalatını yaparak tüm Türkiye.deki projelere güvenle sunmaktadır.

modpan panel , yerden ısıtma paneli , zemin ısıtma paneli , zeminden ısıtma stroforu

Türkiye : +90 533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )

>Yerden Isıtma Straforu >Yerden Isıtma Köpüğü >Yerden Isıtma Plakası >Yerden Isıtma Paneli
>Borulu Yerden Isıtma Malzemeleri >Sulu Yerden Isıtma >Yerden Isıtma Sistemleri >Yerden Isıtma Borusu
>Yerden Isıtma Kenar Bantı >Yerden Isıtma Kollektörleri >Yerden Isıtma Kutusu >Yerden Isıtma Termostatları