PATENT NO : 2010 09462

Anasayfa Hakkında Ürünlerimiz Yerden Isıtma İletişim

 

 

 

 

MODPAN Modülasyon Panelleri , Yerden ısıtma paneli  , döşeme ısıtması yalıtımı

  Zemin Isıtma Modülasyon Paneii / Yerden Isıtma Yalıtımı / Yerden Isıtma Plakası / Döşemeden Isıtma Paneli

.

 

Modül Panel Özellikleri


Modül Panel Kesitleri


Modül Panel Çeşitleri


Uygulama Örnekleri


Kollektör Dolabı


Kenar Yalıtım Bantı


U Klips


Plastik Köşe Düzeltici


Fan Coil Servis Kutusu


Kapalı Devre Sıvısı


Beton Katkı Maddesi

 

 

 

Bize Mesaj Yazın


Bayilik Taleb Formu


● Sık Sorulan Sorular

.

Geri!  İleri!

 

MODPAN Modülasyon Paneli Türk Patent Ensütüsünce koruma altına alınmış olup kopyalanması , kopyalarının satılması ve satın alınması suçtur.

 

 

Modülasyon Paneli

 

 

Doldurduğunuz sipariş formunu

0 232 458 32 54  nolu faksa gönderinizi

 


 

 

 

 

 

BAZI KULLANICILARIN YORUMLARI

 

Mükemmel bir ürün , bu kadar iyisini beklemiyorduk...

Uygulama Ustası Metin Zeki

------------------------------

Borular kanallardan çıkmıyor , malzemeler heba olmuyor , herkese tavsiye ediyorum...

Uygulama Ustası Çelik ERDOĞAN

------------------------------

Birçok malzeme yerine tek malzeme ile hızlı ve güvenli olarak zeminden ısıtmayı bitiriyoruz.

Uygulama Ustası Duran DAĞTEKİN

------------------------------

1 günde dublex villamın yerden ısıtması tamamlandı , testleri yapıldı ve güvenli olarak teslim edildi.

Kullanıcı Asım KİPER

------------------------------

Beklediğimizin çok üzerinde bir ürün. Hem ısı yalıtımı hemde yerden ısıtma uygulaması için tercih ediyoruz.

Uygulama Firması Sahibi Makina Mühendisi Fahri KANBAL

------------------------------

Almanya'da üretilen ürünlerden daha yüksek kalite ve üstün dizaynda üretilmiş bir ürün .

Y.Enerji Mühendisi Ökkeş AKKUŞ

------------------------------

Diğer modül panellerde oluşan olumsuzlukların hiçbiri MODPAN panellerde bulunmuyor. Sorunsuz ve çok hassas geçme sistemi , yüksek kalitede yalıtım özelliği ve mükemmel uyumlu dizaynı ile yerden ısıtma sistemlerimizin vazgeçilmezi.

Uygulama Firması Sahibi

Yayla ERDOĞAN

 

 

Yerden Isıtma / Döşemeden Isıtma


setli starfor , ısı yalıtımı paneli , ısıtma paneli , zemin ısıtma paneli , döşemeden ısıtma paneli , zemin ısıtma paneli , zeminden ısıtma straforu

MODPAN ZEMİNDEN ISITMA İÇİN SETLİ STRAFOR

 

 

Zeminden ısıtma straforumuz 45 mm yüksekliktedir.

 

.

 

Modülasyon panellerimiz beyaz renklidir.

 

16 ve 17 mm dış çaptaki borulara uygundur.

 

Zeminden( Döşemeden- Tabandan ) Isıtma Nedir?
Fizik kuralları, insan anatomisine en uygun üniform ısının taban zeminlerinden yükseldiğini ispatlıyor. Atalarımızın deneyimleri bile ayağını sıcak, başını serin tut diyor. Isınan hava yukarı doğru hareket eder! Bu gerçeğe bağlı kalınarak zeminden ısıtma sistemlerinin radyatörlü yada klimalı sistemlere nazaran neden daha konforlu olduğu anlaşılabilir.

Yerden Isıtma Nasıl Uygulanır ?
Zeminden ısıtma sistemleri 3 ana grupta toplanır. Sulu ( borulu ) , elektrik kablolu ve bitmiş yada bitmeya yakın evlerde uygulanan karbon zemin döşemesi altı ısıtmadır. Isı pompası uygulamalarında sulu borulu zeminden ısıtma uygulanır. Isı pompası cihazlarının en verimli olduğu sıcaklık değerleri 35-40 C arasıdır. Uygun dizayn sıcaklıkları ile çok ekonomik ve problemsiz olarak ısınabilirsiniz.İstenirse güneş enerjisi desteğinide sisteme akuple çalıştırmaktayız.

 

Döşemeden ısıtma Nasıl Isıtır ?
Ana ısıtma elemanı, yapı malzemesi içerisinden geçirilen uzun ömürlü ve dayanıklı, zeminden ısıtmaya uygun 14 mm , 16 mm , 17 mm , 20 mm çaplarındaki borulardır. Bu borular içerisinden geçen ılık su zemin betonunu , zemin betonu da döşemeyi ısıtır , döşemede evi ısıtır. Taban sıcaklığı genellikle 26-28 C civarındadır. Bütün yüzey ısıtma elemanı olarak kullanıldığından çok düşük sıcaklıklarda bile mükemmel ısınma sağlanır.Yerden ısıtmanın en büyük özelliği bütün yeri radyatör gibi kullanmasıdır. Bu yüzden ılık bir zeminle bütün ev istenilen konforda çok ekonomik olarak ısıtılır. Sistem besleme sıcaklıkları sağlıklı ısıtmanın en önemli öğesidir. Eğer yüksek sıcaklık beslemesine göre dizayn yapılmışsa yerden ısıtma istenen sonuçları vermeyecektir.

 

yerden ısıtma modul paneli , yerden ısıtma yalıtım paneli , setli strofor , zemin ısıtma paneli , noppenplatte , noppenplaka , zemin ısıtma yalıtımı , ısı yalıtımı , yer kaloriferi ısı yalıtımı , zemin stroforu , duvardan ısıtma , yer ısıtması , döşeme ısıtması , izmir kalorifer , xps yalıtım , yerden ısıtmada yalıtımNeden Zeminden Isıtma Sistemi ?

 

Zeminden ısıtma sistemleri sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısınma şeklidir. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan kullanımı ile dikkat çeken bu sistem, özellikle üretimde kullanılan ürünlerin kalitelerinin artması ile popüler hale gelmiştir. Uygulamada yaklaşık % 30-50 enerji tasarrufu sağlanır, insan anatomisine en uygun, sağlıklı ve ekonomik ısıtma sistemidir. Kullanılan mekanda homojen bir ısı dağılımı ve sıcaklık sağlanır.Yerden ısıtma ile havanın nem dengesi bozulmaz. Sıcaklık farkı az olduğu için kullanılan mekanda aşırı hava akımı yoktur.

 

Dolayısıyla toz sirkülasyonu da önlenir. Perdeler ve duvarlar kirlenmez.

 

Zeminden Isıtma Sisteminin Avantajları
İnsanların fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verir. Zeminden ısıtma sistemi diğer alternatiflere göre büyük enerji kaybına neden olan ve önlenemeyen tavan bölgesindeki sıcaklık birikmelerine ve klimalarda, radyatörlü sistemlerin önünde oluşan gereksiz sıcak hava yastıklarına neden olmaz.
Radyatörlü ısıtma sistemi 70 - 90 °C aralığında çalışır. Radyatör yüzeyindeki yüksek sıcaklık, ortamdaki nemi azalttığı gibi radyatör üst bölgelerinde kirliliğe neden olur.
Zeminden ısıtma sistemi için ortalama 40 °C sıcaklık yeterlidir.
Böylece, düşük sıcaklıkta daha . Konforlu ısı elde edilir.
Her türlü yapıda ek işlem gerektirmeden kolaylıkla uygulanır. Zeminden ısıtma sistemi uygulanan yapılarda ısının homojen dağılmasından dolayı yüksek konfor sağlanır. Zeminden ısıtma sistemi, sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısıtma şeklidir. Klima, soba ve radyatör gibi ısıtma sistemlerine nazaran % 23 enerji tasarrufu sağlar.
Klasik sistemlerdeki gibi ısıtıcı eleman, tesisat borusu, bağlantı parçası gibi göze hoş gelmeyen ve kullanım alanını sınırlayan malzemeler yoktur.

 

yerden ısıtma modul paneli , yerden ısıtma yalıtım paneli , setli strofor , zemin ısıtma paneli , noppenplatte , noppenplaka , zemin ısıtma yalıtımı , ısı yalıtımı , yer kaloriferi ısı yalıtımı , zemin stroforu , döşemeden ısıtma , döşeme ısıtması , izmir kalorifer , xps yalıtım , yerden ısıtmada yalıtımYerden ısıtmanın diğer sistemlere göre avantajları

Burada yazılı avantajların tamamı yada bir kısmı her proje için geçerli değildir. Yapılan uygulamalar ve hesaplamalar bu avantajların oranını değiştirebilir.

 

 

1. Yerden ısıtmada mimari yerleşim özgürlüğü vardır. Ortada görünen herhangi bir ısıtıcı yoktur.
 2. Mimari yapıya bağlı olarak diğer ısıtıcı sistemlerden % 70 e kadar tasarruf eder. Özellikle yüksek yapılarda tasarruf miktarı artar. Apartman dairelerinde bu oran % 15-20 , villalarda açık merdiven ve galeri boşlukları nedeniyle % 25-40 , spor salonlarında ( yükseklik 10 -12 mt ) enerji tasarrufu % 70 e kadar çıkar. Yerden ısıtmada mantık basittir. Isınan hava yükselir.

 

 

yerden ısıtma modul paneli , yerden ısıtma yalıtım paneli , setli strofor , zemin ısıtma paneli , noppenplatte , noppenplaka , zemin ısıtma yalıtımı , ısı yalıtımı , yer kaloriferi ısı yalıtımı , zemin stroforu , döşeme ısıtması ,yerden ısıtma , izmir kalorifer , xps yalıtım , yerden ısıtmada yalıtım3. Yerden ısıtmada taban sıcaklığı 27-28 C ye göre yapıldığında toz yakması yada toz kaldırması mümkün değildir.Diğer bütün ısıtma sistemlerinden çok daha fazla sağlıklıdır. Hiç toz sirkülasyonu istemiyorsanız ısıtma sistemi yaptırmamalısınız.
 4. Yerden ısıtma havayı kurutmaz. Isıtıcı eleman bütün tabandır. Yerden ısıtmada binanın tamamı ısıtıcı olarak kullanılır yani çok fazla yüzeyden düşük sıcaklıkla ısıtırız.
 5. Yerden ısıtmada su besleme sıcaklığı 35-40 C arasında hesaplandığında bütün alternatif enerji kaynaklarını kullanabiliriz.Isı pompası ve güneş enerjisi desteği ile en ucuz şekilde ısıtma yapabilmekteyiz.
 6. Yerden ısıtma diğer bütün sistemlerden daha az risklidir. Borularımız eksiz olarak tek parça olarak uygulanır.
 7. Yerden ısıtma sağlıklıdır. Binadaki nem dengesini bozmaz , havayı yakmaz.
 

Yerden ısıtma montaj stroforu ( Setli Strafor , yerden ısıtma modül paneli )
 Döşemeden ısıtma yalıtım paneli nedir ? Döşemeden ısıtmanın en önemli parçalarındadır. Yerden ısıtma paneli birden çok işlevi aynı anda görür.
 Yerden ısıtma yalıtım panellerimizin birinci amacı zemin ısıtma borularının düzgün şekilde montajının sağlanmasıdır.
 Yerden ısıtma modul panellerimizin ikinci görevi ısı yalıtımıdır. Yerden ısıtmadaki amaç ısınmaktır fakat iyi yalıtım olmazsa ısının bir miktarı aşağıya kaçabilir. Burada döşeme altına döşenen ısı yalıtımının önemi ortaya çıkar.
 Modpan ısı yalıtım panelleri dünya standardında imal edilmektedir. Gerekli ısı yalıtımını rahatlıkla sağlamakta ve bütün enerjinin bina içerisine aktarılmasını sağlamaktadır.
 Modpan Modulasyon Paneli sadece sulu borulu zemin ısıtma sistemlerinde kullanılır. Duvardan ısıtma ve serinletme sistemlerinde ek önlemlerle ve sadece 40 danzite yoğunluktaki ürün kullanılır.

 Yerden Isıtma modul Straforu ; Yerden ısıtma sistemlerinde şap altı izolasyon malzemesi ve yerden ısıtma borusunu yere sabitlemek için kullanılır.
 Yerden ısıtma çok sağlıklı ve ekonomik bir sistemdir. Artık herkes yerden ısıtmanın ısıtma için en konforlu sistem olduğunu kabul etmektedir.
 Zemin ısıtma sistemleri düşük sıcaklıktaki su ile bile çok rahat konfor şartlarını sağlarlar. Zeminden ısıtmada maksimum besleme suyu sıcaklığı 55 C.dir. Son yıllarda çevre bilincinin gelişmesi ile alternatif enerji kaynaklarına hızla yöneliş başlamıştır. Yerden ısıtmali bina ısıtması alternatif enerji kaynakları için bulunmaz bir sistemdir. Sistemin hesaplamaları 35-40 C beslemeye göre yapılırsa en yakın ısıtma sisteminden % 30-70 arasında daha düşük enerji harcaması söz konusudur.
 Yerden ısıtma sistemlerinin rahat olarak uygulanması , işçilik ve zamandan kazanmak için MODPAN Yerden ısıtma Modülasyon Panellerini İzmir'deki yeni tesislerimizde imal etmeye başladık.
 

Döşemeden ısıtma modulasyon panelinin uygulamadaki avantajları
 Zeminden ısıtma modül aralıklarına göre döşenir. MODPAN boru döşeme kanalları sayesinde eşit aralıklı Yerden ısıtma borusu döşemek mümkündür. . Düz strafor ile yapılan uygulamalara göre malzeme ve montaj zamanından büyük tasarruf sağlanır.
 Büyük alanlarda yerden ısıtma üzerine çelik hasırla betonların güçlendirilmesi ve mukavemetinin artırılması gereklidir, böyle uygulamalarda MODPAN boru ve yerden ısıtma sisteminizi korumaya alır.
 

 MODPAN ısıtma paneli yapısı gereği betona mukavemet sağlar.
 Geçme yapısı nedeniyle ısı köprüsü MODPAN yerden ısıtma panellerimizde oluşmaz. Düz yalıtım malzemelerinde yerden ısıtma sisteminden alt kata ısı köprüleri oluşur ve daha fazla enerji harcaması oluşur.
 Zemin ısıtma borularının üst üste gelmesi önlenir ve şap atımı sırasında yerlerinde sabit kalmaları sağlanır.
 XPS malzemeden yüksek yoğunlukta imal edilmiştir. Yerden ısıtma sisteminin ömrünün uzamasını sağlar.
 Döşemeden ısıtmada borulara yastıklama yaparak genleşmelerde boruyu , dolayısıyla yapılan sistemin uzun ömürlü olması sağlanır.
 16 mm , 17 mm zemin ısıtma borularına uygundur.
 Boru aralıklarının eşit olması sağlanır. Kafalar bombesiz olduğundan boruların yataklardan çıkması önlenir.
Daha geniş bilgiyi satış personelimiz ve bayilerimizden öğrenebilirsiniz.


Klasik sistem zeminden ısıtmada : öncelikle tabana 20 mm kalınlığında ısı yalıtımı uygulanır, üzerine bütünlük için PE örtü örtülür , PE örtü üzerine klpsli lama monte edilir. Daha sonra boru döşeme işlemine geçilir.
 MODPAN zemin ısıtma modulasyon panellerinde ise : Modulasyon panelleri geçmeli olarak tabana döşenir ve boru montajına başlanır.
 Her iki sistemin döşeme süresinde yarı yarıya zaman farkı vardır. Şirketler için zaman paradır , MODPAN size yerden ısıtmada zaman ve para kazandırır.

Yerden Isıtmada Isı Yükselir !
Radyatörlü ve klimalı sistemde sıcaklık baş hizasından, yukarıya tavana doğru çıkar ve daha sonra soğuyup aşağıya, ayak seviyesine doğru serin ve rahatsız edici bir esinti hissedilecek şekilde hareket eder. Diğer taraftan zeminden ısıtma sistemleri kişilerin ayak ve vücutlarında hoş bir sıcaklık hissetmesine sebep olur. Yaptığımız ölçümlerde radyatörlü ısıtmada tavan sıcaklıklarının 28-30 C olduğu yerden ısıtmada ise taban sıcaklığının 26-30 olduğu tesbit edilmiştir. Tabanlardaki 26-30 C sıcaklık: ortam daha serin olsa bile ısınma hissinin radyatörlerden çok daha fazla olduğunu göstermektedir.

Yerden ısıtma yukarıya doğru çok yoğun olmayan hafif bir hava hareketi oluşturduğundan, toz tanelerinin ortama yayılmasını önemli ölçüde azaltmakta, dolayısıyla astım ve alerji hastaları açısından büyük yarar sağlamaktadır.

İşte; Yer Kaloriferi, Zeminden Isıtma, veya Döşemeden Isıtma isimleriyle de adlandırılan bu sistem, mekanın, zeminden yukarıya doğru, ısıtılmasıdır. Bu sistem, homojen, ekonomik ve hava akımlarını engelleyen bir yöntem olduğu için ısıtma sistemleri içerisinde en sağlıklı olanıdır. Özellikle her türlü alternatif enerji kaynağını kullanması sebebiyle bütün dünyada hızla yaygınlaşmaktadır. Sistem hesaplamalarımız 35-40 C besleme suyu sıcaklığına göre yapılmaktadır. Güneş enerjisi ile , jeotermal kaynaklarla , atık enerjilerle ve ısı pompası ile mükemmel uyumlu çalışmaktadır.

 

 

 http://www.modpan.com - Copyright 2015. Tüm hakları saklıdır!


Bugün  1.12.2022 :

  

 
 

konerji mühendislik yerden ısıtma sistemlerinde kurucu ortaklarının çeyrek asırlık tecrübesi ile hizmet vermektedir.

KONERJİ müh. Ltd.Şti. 16 tıllık tecrübesi ile yerden ısıtma izolasyon panellerinin imalatını yaparak tüm Türkiye.deki projelere güvenle sunmaktadır.

modpan panel , yerden ısıtma paneli , zemin ısıtma paneli , zeminden ısıtma stroforu

Türkiye : +90 533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )

>Yerden Isıtma Straforu >Yerden Isıtma Köpüğü >Yerden Isıtma Plakası >Yerden Isıtma Paneli
>Borulu Yerden Isıtma Malzemeleri >Sulu Yerden Isıtma >Yerden Isıtma Sistemleri >Yerden Isıtma Borusu
>Yerden Isıtma Kenar Bantı >Yerden Isıtma Kollektörleri >Yerden Isıtma Kutusu >Yerden Isıtma Termostatları